Doi cifre decid dacă un program de jachete cu puf are succes comercial: puterea de umplere și domeniul de aplicare al certificării.Puterea de umplere determină câtă căldură puteți declara cu onestitate și cât de eficient o oferiți; certificarea determină dacă cumpărătorii cu amănuntul vor lista produsul. Acest ghid explică ce măsuri de putere de umplere, cum diferă principalele metode de testare, cum se compară puful de rață și cel de gâscă la grade echivalente și exact ce documente trebuie să colectați pentru a justifica o afirmație conform Standardului Responsible Down de la fermă până la îmbrăcămintea finită.

1Puterea de umplere explicată: Ce măsoară numărul

Puterea de umplere este specificația cea mai frecvent utilizată - și cel mai des interpretată greșit - în cazul îmbrăcămintei exterioare cu puf. Aceasta măsoară volumul, în inci cubi, pe care o uncie (28,35 grame) de puf îl ocupă în condiții de condiționare și compresie standardizate. O putere de umplere mai mare înseamnă că puful captează mai mult aer pe unitatea de greutate, ceea ce înseamnă mai multă căldură pentru un volum mai mic și o compresibilitate mai bună.

Consecința practică este vizibilă în diagrama de mai jos. La o greutate identică, puful cu putere de umplere de 800 ocupă un volum cu aproximativ 45% mai mare decât cel cu putere de umplere de 550. Acest volum suplimentar este aerul prins, iar aerul prins este cel care izolează. Acesta este motivul pentru care o jachetă cu putere de umplere mare poate oferi aceeași căldură ca o jachetă cu putere de umplere mică, fiind în același timp vizibil mai ușoară și împachetându-se mai puțin.

Comparație volum putere umplere: o uncie (28,35 g) de puf Volum (inci cubi per uncie) 550 550 FP Puf de rață de intrare 650 650 FP Rață / gâscă de nivel mediu 800 800 FP Puf de gâscă premium 900 900 FP Grad de expediție 800 FP captează cu aproximativ 45% mai mult aer decât 550 FP la aceeași greutate Volum măsurat conform protocoalelor standardizate de condiționare și compresie. Căldura reală a hainei depinde și de greutatea umpluturii, construcție și potrivire.

Ceea ce nu măsoară puterea de umplere este la fel de important. Nu spune nimic despre cât de mult puf conține haina, cum este confecționată haina sau cât de responsabil a fost obținut puful. Acestea sunt specificații separate, iar confundarea lor este cauza principală a majorității disputelor privind aprovizionarea cu jachete cu puf.

2Ecuația căldurii: Puterea de umplere înmulțită cu greutatea de umplere

Căldura totală într-o haină de puf este o funcție a puterii de umplere înmulțită cu greutatea de umplere. O putere de umplere mare cu o greutate de umplere insuficientă produce o jachetă ușoară care nu are performanțe bune pe teren; o putere de umplere moderată cu o greutate de umplere generoasă produce o jachetă călduroasă la un cost material mai mic. Ambele pot fi decizia inginerească corectă, în funcție de prețul țintă și de cazul de utilizare.

Această relație are o implicație comercială directă. Deoarece puful cu putere mare de umplere este disproporționat de scump, cea mai rentabilă modalitate de a adăuga căldură este adesea creșterea greutății de umplere la o putere de umplere moderată, mai degrabă decât creșterea puterii de umplere la o greutate fixă. Brandurile care vizează un anumit preț de vânzare cu amănuntul obțin frecvent o valoare percepută mai bună - o jachetă cu substanță reală și volum vizibil - prin optimizarea acestui raport, mai degrabă decât prin maximizarea puterii de umplere doar.

Regula de specificare:Specificați întotdeauna puterea de umplere și greutatea de umplere împreună, per panou și în total. Un pachet tehnic care menționează doar „putere de umplere 800” lasă fabrica liberă să reducă greutatea de umplere, iar articolul de îmbrăcăminte rezultat va fi testat conform specificațiilor, având performanțe mult sub așteptările cumpărătorului.

3Tipuri de puf: rață vs. gâscă, origine și compoziție

Gradul de degradare este determinat de trei variabile: specia, raportul de compoziție și clima de origine. Fiecare dintre ele afectează performanța, costul și narațiunea privind sustenabilitatea disponibilă mărcii.

Rață versus gâscă

Puful de gâscă are, în general, o putere de umplere mai mare decât puful de rață, deoarece straturile de gâscă sunt mai mari și mai rezistente. Puful de rață în intervalul 550-650 acoperă din punct de vedere economic majoritatea programelor de pe piața medie, în timp ce puful de gâscă domină intervalul 700 și peste, unde poziționarea premium și compresibilitatea justifică costul. Este important de menționat că un puf de rață de calitate superioară, de 650, poate depăși un puf de gâscă de calitate inferioară, de 600 - specia este un indicator, nu o garanție, iar rezultatul real al testului de putere de umplere prevalează.

Raportul de compoziție

Raportul exprimat ca 90/10 sau 80/20 descrie proporția dintre aglomerările de puf și fragmentele de pene și fibre. Un conținut mai mare de puf înseamnă o înălțime mai bună și mai puține ace care străbat țesătura exterioară. Gradele 80/20 sunt comune în programele determinate de preț; 90/10 este standardul principal pentru outdoor; 95/5 apare în liniile premium și tehnice.

Origine și climă

Puiul provenit de la păsările crescute în climate mai reci tinde să dezvolte grupuri mai dense, cu crescătorie mai mare, ca o adaptare naturală, motiv pentru care anumite regiuni producătoare impun prețuri premium. Originea contează și pentru certificare: auditurile RDS încep la fermă, astfel încât infrastructura de trasabilitate a regiunii sursă afectează direct cât de ușor poate fi documentat materialul certificat.

Specificații în jos Putere de umplere tipică Caracteristici Poziționarea programului
Puf de rață 80/20 500 până la 550 Economic, senzație de greutate mai mare, mai mult conținut de penă Comerț cu amănuntul la intrare, programe promoționale
Puf de rață 90/10 600 până la 650 Căldură și cost echilibrate, aprovizionare fiabilă Outdoor și urban pentru piața medie
Puf de gâscă 90/10 700 până la 750 Înălțime mare, compresibilitate puternică Premium pentru activități outdoor, schi, călătorii
Puf de gâscă 95/5 800 până la 900 Raport căldură/greutate maxim, ax minim Tehnic, alpin, expediție
Reciclat (post-consum) 600 până la 700 Povestea materialului circular, certificată GRS Colecții axate pe sustenabilitate

4Standarde de testare: IDFB, EN 12130 și verificare lot

Numerele puterii de umplere au semnificație doar dacă au fost produse printr-o metodă de testare recunoscută. Trei structuri de testare domină comerțul internațional, iar rezultatele lor nu sunt întotdeauna direct interschimbabile.

Metodele de testare guvernante

Cel/Cea/Cei/CeleBiroul Internațional pentru Puf și Pene (IDFB)este asociația comercială globală pentru industria pufului și a penei și dezvoltă protocoalele de testare cele mai utilizate în aprovizionarea internațională. IDFB efectuează cercetări industriale și creează standardele de testare care mențin integritatea produsului la nivel mondial. În Europa, EN 12130 specifică metoda de condiționare cu abur pentru determinarea puterii de umplere, iar rezultatele diferitelor metode pot diferi pentru același material - motiv pentru care un pachet tehnic profesional denumește metoda de testare alături de valoarea țintă.

Laboratoare independente efectuează testele propriu-zise și emit rapoartele care susțin afirmațiile furnizorilor.IDFLse numără printre cele mai recunoscute laboratoare, activând în peste 20 de țări din 1978 și servind ca organism de certificare acreditat pentru standarde precum GOTS, GRS, RCS, RWS și DOWNPASS. Când un furnizor menționează o putere de umplere, întrebați ce laborator și ce metodă a produs numărul respectiv.

Parametri dincolo de puterea de umplere

Puterea de umplere în sine nu descrie calitatea pufului. O specificație completă acoperă și compoziția, curățenia și reziduurile chimice - fiecare cu propria metodă standard și prag de acceptare.

Parametru Ce măsoară Pragul de acceptare tipic Risc comercial dacă este ignorat
Putere de umplere Eficiența de loft (volum per uncie) Specificații de potrivire în limita a +/- 5% Afirmațiile privind căldura eșuează; clienții se întorc
Compoziţie Raportul dintre grupul de puf și pene Potriviți nota declarată (de exemplu, 90/10) Expunerea la publicitate falsă
Turbiditate (curățenie) Praf rezidual și particule 500 mm sau mai mult Reclamații privind mirosurile, îngrijorări legate de alergeni
Numărul de oxigen Materie organică reziduală 10 mg la 100 g sau mai puțin Creștere microbiană, miros în depozitare umedă
Conținutul de ulei și grăsimi Uleiuri naturale reziduale De obicei sub 1,0 până la 1,5% Aglomerare, miros, degradarea podului
Rezistență la pufuri a materialului Rezistența la penetrarea fibrelor în carcasă 15 fibre sau mai puține (ISO 12132-1) Scurgeri vizibile, reclamații privind calitatea
Disciplina de documentare:Solicitați rapoarte de testare la nivel de lot pentru lotul dvs. specific de producție, nu un certificat generic de capacitate a fabricii. Un certificat care descrie ceea ce poate produce în general un furnizor de umplutură nu demonstrează că puful livrat efectiv pentru îmbrăcămintea dvs. a îndeplinit specificațiile.

5Certificare RDS: Domeniu de aplicare, lanț de custodie și documente

Standardul privind puful responsabil a devenit standardul de bază pentru vânzările de puf în canalele de vânzare cu amănuntul din Europa și America de Nord. Administrat de Textile Exchange,Standardul Responsabil pentru Pufeste un standard voluntar care își propune să îmbunătățească bunăstarea rațelor și gâștelor utilizate pentru producerea de puf și oferă companiilor o modalitate verificată de a cunoaște originea materialelor din produsele pe care le cumpără.

Ce necesită de fapt RDS

Cerința principală a standardului este bunăstarea animalelor pe tot parcursul lanțului de aprovizionare, bazată pe Cele Cinci Libertăți ale bunăstării animalelor și aplicată de la eclozare până la sacrificare. În mod esențial, RDS interzice atât smulgerea puilor vii, cât și hrănirea forțată - orice îndepărtare a pufului sau a penelor de la păsările vii este interzisă, la fel ca și recoltarea năpârlirii. Un organism de certificare profesionist, terț, auditează fiecare etapă a lanțului de aprovizionare, începând de la fermă, iar documentația lanțului de custodie verifică traseul pe care îl parcurge materialul certificat prin toate etapele până la produsul final.

Produsele care îndeplinesc cerințele minime pot purta sigla RDS, sub rezerva Politicii de Declarații Standard a Textile Exchange. Standardul a fost elaborat cu contribuții din partea fermierilor, experților în bunăstarea animalelor, experților în conservarea terenurilor, furnizorilor, mărcilor și comercianților cu amănuntul, motiv pentru care a obținut o acceptare comercială largă, în loc să rămână o certificare de nișă.

Lanțul de custodie RDS: De la fermă la îmbrăcăminte finită Fiecare etapă necesită audit și documentație din partea unei terțe părți. Lacunele rup lanțul și invalidează afirmația. 1. FERMĂ Fără smulgere vie Fără hrănire forțată Cele Cinci Libertăți auditate Certificat de domeniu de aplicare 2. COLECȚIONAR Auditul abatorului Segregarea materialelor Reconcilierea volumului Certificat de tranzacție 3. PROCESATOR Spălați și sterilizați Testarea puterii de umplere Înregistrări de intrare-ieșire Certificat de tranzacție 4. PRODUCĂTOR Umplerea și închiderea Certificat de domeniu de aplicare al site-ului Conformitate socială (BSCI) Certificat de tranzacție Lipsa unui Certificat de Tranzacție în orice etapă rupe lanțul — articolul de îmbrăcăminte final nu poate avea o revendicare RDS. Mărcile sunt auditate pe baza documentației, nu a intenției. Verificați certificatele înainte de producție, nu la livrare. Documente de colectat pentru fiecare lot de producție certificat: Certificat de domeniu de aplicare (SC) — anual, acoperă fiecare locație certificată, verificați expirarea în raport cu fereastra dvs. de producție Certificat de tranzacție (TC) — emis per transport, reconciliază volumele certificate între etape Completați raportul de testare — la nivel de lot, de la un laborator acreditat, menționând metoda și rezultatul Audit de conformitate socială — amfori BSCI sau SMETA, denumirea unității de producție Aprobarea revendicărilor — etichetarea produsului și textele de marketing verificate în conformitate cu Politica privind revendicările conform standardelor

Cele două certificate care contează

Echipele de aprovizionare confundă frecvent cele două tipuri de documente din sistemul RDS, iar distincția determină dacă o cerere trece cu bine de audit.Certificat de domeniu de aplicareeste emis anual unei locații certificate și confirmă că locația a fost auditată și are dreptul să manipuleze materiale certificate. ACertificat de tranzacțiese emite per transport și reconciliază volumul de material certificat care trece de la o locație certificată la alta.

Deținerea unui Certificat de Domeniu de Aplicare este necesară, dar nu suficientă. Pentru a face o declarație RDS pe un articol de îmbrăcăminte finit, marca trebuie să poată produce lanțul de Certificate de Tranzacție care leagă produsele finite de fermele certificate. Lacunele din acest lanț invalidează declarația, indiferent de sursa materialului.

6Dincolo de RDS: Puf reciclat, GRS și OEKO-TEX

RDS acoperă puful nou produs. Programele construite pe materiale recuperate, țesături exterioare reciclate sau garanții pentru substanțe restricționate necesită certificări suplimentare sau alternative.

Puf reciclat și GRS

Puful reciclat — recuperat din lenjerie de pat și articole de îmbrăcăminte post-consum, apoi curățat și recalificat — este certificat în conformitate cuStandardul Global de Reciclare (GRS)în loc de RDS. GRS stabilește criteriile pentru certificarea de către terți a conținutului reciclat și a lanțului de custodie, impunând un conținut reciclat minim de 50% pentru etichetarea orientată către consumator și adăugând cerințe sociale, de mediu și chimice dincolo de cele din Standardul de Declarație Reciclat aferent. Materialul trebuie să îndeplinească definiția ISO pentru reciclat, fiind acceptate atât intrările pre-consumator, cât și cele post-consumator.

Puful reciclat are de obicei o putere de umplere cuprinsă între 600 și 700, ceea ce îl plasează competitiv față de puful virgin de calitate medie, susținând în același timp o narațiune a circularității. IDFB a confirmat că evaluarea actualizată a ciclului de viață va evalua pentru prima dată puful reciclat, reflectând trecerea materialului la aprovizionarea cu produse obișnuite.

Substanțe restricționate pe cochilie

Certificarea umpluturii nu se extinde la materialul exterior.Standardul OEKO-TEX 100este cel mai utilizat cadru pentru confirmarea faptului că componentele textile au fost testate pentru substanțe nocive, aplicând criterii de testare standardizate la nivel global, de la fire până la produsul finit. Majoritatea programelor de export combină o declarație de umplere certificată cu materialul exterior testat OEKO-TEX, deoarece cumpărătorii cu amănuntul solicită de obicei ambele.

Conformitate socială

Certificarea materialelor se referă la produs; conformitatea socială se referă la fabrică.amfori BSCIeste cadrul dominant de gestionare a riscurilor sociale în lanțurile internaționale de aprovizionare cu îmbrăcăminte, sprijinind auditul și remedierea în ceea ce privește condițiile de muncă, salariile, sănătatea și securitatea în muncă și mecanismele de soluționare a reclamațiilor. Verificați dacă certificatul denumește unitatea de producție reală și rămâne valabil pe parcursul ferestrei dvs. de producție - o lacună comună și costisitoare este un certificat emis unei entități comerciale, mai degrabă decât fabricii.

7Cum să specificați în jos în pachetul dvs. tehnic

O specificație profesională detaliată elimină orice grad de libertate pe care fabrica l-ar putea exploata altfel pentru a reduce costurile. Următoarele câmpuri ar trebui să apară explicit, nu implicit.

Câmp de specificații Exemplu de intrare De ce trebuie să fie explicit
Specii și soiuri Puf de gâscă, 90/10 Previne înlocuirea silențioasă cu rață sau cu o calitate inferioară
Putere de umplere și metodă de testare 700 FP, metoda IDFB Metodele diferă; rezultatele nu sunt interschimbabile
Greutate de umplere 160 g corp, 90 g mânecă, 60 g glugă Greutățile per panou previn tăierea colțurilor în zonele cu vizibilitate redusă
Limite de curățenie Turbiditate 500 mm minim, indice de oxigen sub 10 Controlează mirosurile și reclamațiile de igienă în piețele umede
Cerința de certificare Certificat RDS, certificat de transport necesar per lot Determină timpul de livrare și costul aprovizionării cu materiale
Rezistență la umezeală ISO 12132-1, 15 fibre sau mai puține Controlează direct retururile legate de scurgeri
Toleranță de greutate a umplerii +/- 5% per panou Definește criterii de acceptare măsurabile la inspecție
Responsabilitatea testării Raport la nivel de lot de la laboratorul acreditat Clarifică cine plătește și ce dovezi sunt furnizate

8Cinci capcane în aprovizionare și cum să le eviți

1. Specificarea puterii de umplere fără greutate de umplere

Cea mai frecventă și mai costisitoare eroare. Un furnizor poate livra o cantitate de puf de 800%, mult sub cea necesară hainei, iar materialul va fi testat conform specificațiilor, în timp ce jacheta va avea performanțe sub așteptări. Specificați întotdeauna greutățile de umplere per panou cu o toleranță explicită și verificați greutățile în timpul inspecției în linie, nu doar la inspecția finală.

2. Acceptarea certificatelor generice în locul documentației lotului

Certificatul de capacitate generală al unei fabrici nu dovedește nimic despre lotul dumneavoastră de producție. Solicitați rapoarte de testare la nivel de lot care să menționeze metoda de testare și rezultatul și solicitați Certificate de Tranzacție care să reconcilieze volumul specific al comenzii. Includeți această cerință în comanda de achiziție, astfel încât să fie aplicabilă contractual, mai degrabă decât o cerere de curtoazie.

3. Adăugarea cerințelor de certificare după eșantionare

Adaptarea la o cerință RDS sau GRS pe o mostră deja aprobată obligă la reaprovizionarea umpluturii și adesea a materialului exterior, adăugând trei până la cinci săptămâni și invalidând baza de cost a mostrei aprobate. Decideți domeniul de certificare în etapa de specificare, înainte de tăierea primei mostre.

4. Presupunând că fabrica este entitatea certificată

Certificatele sunt emise frecvent unei companii comerciale în timp ce producția are loc la o unitate parteneră neauditată. Verificați dacă certificatul de domeniu de aplicare menționează unitatea de producție, comparați adresa cu unitatea pe care ați vizitat-o ​​sau auditată și confirmați că datele de valabilitate acoperă fereastra dvs. de producție.

5. Supracompresie pentru economii de transport de marfă

Ambalarea prin compresie reduce substanțial volumul de încărcare pentru articolele de îmbrăcăminte cu puf, ceea ce o face tentantă. Cu toate acestea, supracompresia prelungită poate aplatiza volumul și poate întârzia recuperarea, producând articole de îmbrăcăminte care arată insuficient umplute la sosire. Stabiliți un raport maxim de compresie și acordați timp de recuperare înainte de fotografiere, prezentare în showroom sau distribuție cu amănuntul.

PASSION OUTERWEAR este o divizie a Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., cu peste 20 de ani de experiență în fabricarea de îmbrăcăminte de exterior, îmbrăcăminte de lucru și îmbrăcăminte încălzită pentru piețele de export. Ne aprovizionăm cu produse certificate RDS și GRS prin lanțuri de certificate de tranzacții documentate, efectuăm teste de umplere la nivel de lot prin laboratoare terțe acreditate și menținem lanțuri de aprovizionare certificate BSCI, SMETA, GRS și OEKO-TEX. Pe lângă îmbrăcămintea de exterior din puf, producem...îmbrăcăminte de lucru personalizatăşiîmbrăcăminte încălzită personalizată, inclusivjachetă încălzităprograme care combină izolația cu sistemele active de încălzire.

Întrebări frecvente

Ce putere de umplere ar trebui să specific pentru gama mea de preț?
Pentru a intra în comerțul cu amănuntul de dimensiuni medii, puful de rață cu o putere de umplere de 550 până la 650 și o grosime generoasă a umplerii oferă de obicei cea mai bună valoare percepută. Pentru o poziționare premium în exterior și pentru schi, puful de gâscă cu o putere de umplere de 700 până la 750 oferă un echilibru între performanță și cost. Peste o putere de umplere de 800, costul materialului crește brusc și este, în general, justificat doar pentru produsele tehnice, alpine sau de expediție, unde greutatea și compresibilitatea sunt principalele argumente de vânzare. În fiecare caz, specificați grosimea umplerii alături de puterea de umplere - combinația determină căldura, nu doar indicele puterii de umplere.
Este obligatorie certificarea RDS pentru vânzarea de jachete cu puf în Europa?
RDS este un standard voluntar, nu o cerință legală. Cu toate acestea, mulți comercianți cu amănuntul europeni și un număr tot mai mare de cumpărători nord-americani solicită aprovizionarea responsabilă documentată ca o condiție pentru listare, ceea ce o face obligatorie din punct de vedere comercial în practică pentru mărcile care vând prin aceste canale. Separat, reglementările privind bunăstarea animalelor și due diligence din mai multe jurisdicții se înăspresc, astfel încât direcția de mers favorizează certificarea documentată, indiferent de minimele legale actuale.
Cum verific dacă un Certificat de Tranzacție este autentic?
Certificatele de tranzacție sunt emise de organisme de certificare terțe acreditate și poartă un număr de certificat, un organism emitent și o perioadă de valabilitate. Verificați numărul direct cu organismul de certificare emitent, confirmați dacă descrierea produsului și volumele corespund comenzii dvs. și verificați dacă numele vânzătorului și cumpărătorului corespund părților reale implicate în tranzacția dvs. Organismele de certificare mențin canale de verificare în acest scop, iar verificarea durează câteva minute - merită efectuată înainte de a face o reclamație, mai degrabă decât după ce un cumpărător cu amănuntul o contestă.
Poate fi certificat RDS puful reciclat?
Nu. RDS acoperă puful nou produs prin auditarea bunăstării animalelor la nivel de fermă și nu acoperă materialul recuperat. Puful reciclat este certificat conform Standardului Global Reciclat, care verifică conținutul reciclat în conformitate cu definiția ISO și necesită un conținut reciclat minim de 50% pentru etichetarea orientată către consumator. O parte din puful reciclat provine din produse post-consum certificate RDS, dar materialul recuperat rezultat poartă o declarație GRS mai degrabă decât o declarație RDS. Etichetarea produsului dumneavoastră trebuie să corespundă certificatului pe care îl dețineți.
De ce diferă rezultatele puterii de umplere între laboratoare?
Puterea de umplere este sensibilă la metoda de condiționare și compresie utilizată. Reglementările de testare IDFB și metoda europeană de condiționare cu abur EN 12130 pot produce rezultate diferite pentru același material, iar pregătirea probei introduce variații suplimentare. Acesta este motivul pentru care un pachet tehnic profesionist denumește metoda de testare alături de valoarea țintă și de ce disputele sunt rezolvate prin retestarea metodei numite la un laborator agreat, mai degrabă decât prin compararea valorilor din diferite metode.
Cât adaugă certificarea RDS la costul unitar și la timpul de livrare?
De obicei, puful certificat are o primă de material față de clasele echivalente necertificate, iar procesul de documentare adaugă costuri administrative în fiecare etapă a lanțului de aprovizionare. În ceea ce privește timpul de livrare, așteptați-vă la două până la patru săptămâni suplimentare pentru aprovizionarea cu materiale și emiterea Certificatului de Tranzacție, în special dacă achiziționați un lot certificat existent, în loc să comandați unul dedicat. Costul este de obicei recuperabil printr-o acceptare îmbunătățită în comerțul cu amănuntul și un risc redus de reclamații, dar ar trebui să fie modelat în costul de livrare de la început, mai degrabă decât descoperit în timpul producției.
Ce se întâmplă dacă furnizorul meu nu poate produce un Certificat de Tranzacție?
Fără un Certificat de Tranzacție care să acopere lotul dumneavoastră specific, nu puteți face o cerere RDS pentru îmbrăcămintea finită, chiar dacă puful a fost, în practică, obținut din surse responsabile. Lanțul de custodie este documentar prin concepție. Dacă un furnizor nu poate prezenta certificatul, opțiunile dumneavoastră sunt să vindeți produsul fără o cerere certificată sau să resursați umplutura - ambele fiind mult mai costisitoare decât verificarea cerințelor de documentație din comanda de achiziție înainte de începerea producției.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | ÎMBRĂCĂMINTE PASIUNE QUANZHOU
20 de ani de experiență în producția de îmbrăcăminte pentru exterior, îmbrăcăminte de lucru și îmbrăcăminte încălzită. Certificat de BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX și VF Corporation. Conectați-văLinkedIn.

Ai nevoie de un down documentat și certificat pentru următorul tău program?

PASSION OUTERWEAR se aprovizionează cu materiale certificate RDS și GRS prin lanțuri complete de Certificare a Tranzacțiilor, cu testare a umplerii la nivel de lot și producție auditată BSCI. Trimiteți-ne specificațiile sau puterea de umplere țintă - vă vom răspunde în termen de 24 de ore cu opțiuni de materiale și recomandări privind costurile.

Solicitați opțiuni de aprovizionare descendentă Vizualizați programul OEM / ODM